Galeria - informacje podstawowe

Rejestracja w galerii
W celu zarejestrowania się w galerii prosimy na jej głównej stronie kliknąć w link "Zarejestruj się". Następnie należy zaakceptować standardowy regulamin i wypełnić formularz - proszę zwrócić szczególną uwagę na poprawne wpisanie adresu e-mail! Możliwość dodawania zdjęć do galerii uzyskuje się po zaakceptowaniu rejestracji przez administratora.
Każdy użytkownik dostaje na początek konto o pojemności 10 mb. W zależności od potrzeb wielkość ta będzie zwiększana. Proszę jednak uwzględnić kwestię ograniczoności miejsca na serwerze, na którym mieści się galeria.

Tworzenie albumów
Aby dodać zdjęcie należy najpierw utworzyć album. Każdy użytkownik dostaje możliwość utworzenia nieskończonej liczby albumów w ramach własnego konta. Aby stworzyć album należy po zalogowaniu się kliknąć w opcję "Utwórz / Uporządkuj moje albumy" - pod tą opcją mamy też możliwość edycji założonych przez nas albumów. Na następnej stronie pojawi się lista naszych albumów. Aby dodać nowy album należy kliknąć w przycisk "Nowy" i w okienku poniżej zmienić nazwę "Nowy album" na właściwą, np. "Zdjęcia z cmentarza". Po zmianie nazwy klikamy przycisk "Zastosuj zmiany", aby zatwierdzić nasze działania. Nasz album jest gotowy! Albumy zamieszczane są w kategorii "Galerie użytkowników", gdzie obecnie znajdują się albumy na koncie "Zadorecki".

Dodawanie zdjęć
Aby dodać zdjęcia (lub dokumenty - galeria obsługuje także format .pdf dając odwiedzającym możliwość pobrania zamieszczonego dokumentu) należy kliknąć na przycisk "Dodaj pliki". Na następnej stronie mamy dostępne 10 pól, przy każdym z nich przycisk "Wybierz plik" - po jego kliknięciu otworzy nam się okno, w którym należy odnaleźć pliki na naszym komputerze i kliknąć "Otwórz". Po dodaniu wszystkich plików należy kliknąć przycisk "Kontynuuj". Pliki zostaną wgrane na serwer. Następnie dla każdego z plików należy wybrać album oraz dodać opis. Prosimy o zamieszczenie krótkiego opisu w okienku "Tytuł pliku" i ewentualne rozwinięcie go w okienku "Opis pliku". W okienku "Słowa kluczowe" należy wpisać miejsce (miasto) i datę (rok) wykonania zdjęcia, oddzielone spacją, np.: Doessel 1940.
Prosimy pamiętać, że dodawać można jedynie pliki, których jest się autorem lub właścicielem praw autorskich! Pliki łamiące tę zasadę będą usuwane przez administratora, a użytkownik je dodający będzie ostrzeżony. W przypadku notorycznego łamania prawa użytkownik zostanie zablokowany.
Zdjęcia przed dodaniem do galerii należy zmniejszyć do rozmiaru nie większego niż 1024x768. W indywidualnych przypadkach, gdy czytelność zdjęcia tego wymaga, dopuszczamy możliwość dodania zdjecia o większych rozmiarach.

Edycja albumów
Aby zmienić nazwę albumu lub dodać jego opis należy po zalogowaniu się kliknąć w przycisk "Modyfikacja albumów".

Zmiana danych osobowych
Zmiana danych osobowych możliwa jest po kliknięciu przycisku "Mój profil" - dostępnego po zalogowaniu się.

Dużo pożytecznych informacja związanych z obsługą galerii znajdziecie Państwo pod linkiem FAQ w głównym menu galerii. Na wszystkie inne pytania odpowiemy drogą mailową.

© BorOl wersja do druku | do góry 
Valid HTML 4.01! Valid CSS!